Dzień Kobiet – projekt ustawy „8 marca – Leżę i pachnę”

Lifestyle, Prawo
flowers-749661_1920

Zbieram podpisy pod projektem ustawy. Ustawa nosi roboczy tytuł „Jestem kobietą – 8 marca leżę i pachnę”. Przeczytaj. Mój projekt pozostawiam do społecznych konsultacji. Jeśli jesteś ZA – podpisz ;)

Jest jeden taki dzień w roku, nie byle jaki dzień. Mój dzień, Twój dzień, dzień wszystkich kobiet! Taki dzień powinien być chociaż raz w tygodniu, bo przecież ciężko pracujemy, ogarniamy dzieci, dom, pracę, siebie, i często jeszcze męża.

Właśnie a czy Twój partner pamiętał o dzisiejszym święcie? Czy od ’92 ciągle dostajesz goździki i rajstopy? Czas z tym skończyć. Zasługujemy na więcej! Proponuje ustanowić dzień 8 marca Świętem Państwowym, i zbieram podpisy pod poniższym projektem ustawy! (Potrzebujemy sto tysięcy podpisów, żeby złożyć obywatelski projekt ustawy)

Ustawa „Jestem kobietą – 8 marca – Leżę i pachnę”

Art 1. Pobudka

Dnia 8 marca, kobiety mają zakaz używania budzików. Budziki w postaci dzieci, przejmują ich ojcowie, pod rygorem szlabanu na mięso i piwo na okres trzech miesięcy.

Art 2. Śniadanie

W tym dniu kobieta ma absolutny zakaz spędzania czasu w kuchni. (Poza wyciąganiem lodów z zamrażalnika i czekolady z szafki) Śniadanie może zostać podane przez partnera do łóżka, bądź kobieta może się wybrać do ulubionej kawiarni i zamówić na co tylko ma ochotę. (ustawa nakazuje i jedzenie nie tuczy)

Art 3. Opieka nad dziećmi

Dziećmi zajmuje się tatuś. Kobieta jest zwolniona z wszystkich obowiązków takich jak zmiana pieluszki, karmienie, przebieranie. Bez umiaru może „cieszyć się” dziećmi – przytulać je, całować, bawić się z nimi.

Art 4. Relaks

Kobieta ma obowiązek wybrać się do kosmetyczki, fryzjera, na solarium – cokolwiek co sprawia jej przyjemność.

Art 5. Zakupy

Kobieta jest zobowiązana wybrać się na zakupy. Odzieżowe! Idealny moment na uzupełnienie garderoby przed nadchodzącą wiosną.

Art 6. Obiad i gazeta

Po powrocie z salonu urody, z kilkoma torbami nowych ciuszków, w domu na kobietę czeka obiad, ugotowany przez partnera, oraz gazeta do poczytania w fotelu po obiedzie. (Magazyn modowy, podróżniczy – nic o polityce)

Art 8. Kolacja, świece, wino

Kiedy partner położy dzieci spać, musi przygotować romantyczną kolację, zapalić świeczki, otworzyć wino, i dopełnić ten idealny dzień, idealnym wieczorem.

Art 9. Prezent

Partner powinien obdarować kobietę czymś co sprawi jej wielką radość (spełnić jej marzenie).

Art 10. Bez wyrzutów sumienia

Kobieta ma korzystać z życia. Motto to „Chwilo trwaj”. Kobieta nie może mieć poczucia winy, i wyrzutów sumienia.

Art 11. Panowie! Pamiętać! Wykonać!

Panowie muszą bezwzględnie pamiętać o dniu kobiet. I sumiennie wypełniać wszystkie postanowienia niniejszej ustawy.

 

Powiedz też się rozmarzyłaś? Czy coś jeszcze powinnam uwzględnić w ustawie? Liczę na Twoje propozycje i sugestie :)

Tymczasem życzę Ci Miłego Dnia! I zanim Ustawa wejdzie w życie, życzę aby Twój mężczyzna pamiętał, i spełnił chociaż jeden punkt z listy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. Za późno…Ja już naruszyłam kilka zasad, więc nie wiem, czy mogę się jeszcze podpisać po tym projektem;) Choć z drugiej strony dzień się jeszcze nie skończył i może któryś z podpunktów zostanie zrealizowany;) Dam znać;D

    1. :) Też się w niego przeniosłam na chwilę, jednak szybko się ocknęłam, dziecko krzyczy, obiad trzeba zrobić, i zakupy (niestety jedzeniowe), i porządek… :P Dlatego jedynie wprowadzenie takiej ustawy nas uratuje :P