Nasza przyjaciółka Kicia Kocia – recenzja serii książeczek +NOWOŚCI

Dziecko, Lifestyle
IMG_20160523_133759514

Kicia Kocia zamieszkała u Nas w domu w listopadzie zeszłego roku. Od tego momentu, nie ma dnia bez tej małej sympatycznej Kotki. A my rodzice znamy większość bajek na pamięć. Nie mogę się jednak na Kicie Kocie złościć. Muszę jej podziękować. To z kolorowych stron tych książeczek nasza córcia nauczyła się zdecydowanie najwięcej.

Kicia Kocia to seria książeczek dla dzieci w wieku od 2 – 6 lat. Jednak jeżeli dziecko lubi czytać, i potrafi skupić uwagę na książce śmiało można zacząć przygodę z Kicią Kocią około roku. My zaczęliśmy czytać w wieku 14 miesięcy. Początkowo nabyłam trzy książeczki, ale córcia tak bardzo polubiła, Kicie, i tak szybko uczyła się nowych słów, że nie było innej opcji niż zamówić, całą serie.

Za co lubię Kicię Kocie:

  1. Mądra treść (praktyczna i przydatna). Nie są to bajki o niczym. Opowiadają o codziennych sytuacjach, ale można wyciągnąć z nich ważne lekcje np. komu należy mówić Dzień Dobry, jak zachować się podczas burzy, czym zajmuje się strażak, czy o tym, że nie należy dotykać piekarnika.
  2. Rysunki są bardzo proste, dziecko nie gubi wzroku na kolorowych pstrokatych stronach, rysunki nie rozpraszają.
  3. To książeczki na bardzo długo, z biegiem czasu córcia dorasta i zaczyna rozumieć coraz więcej.
  4. Pomaga nazywać emocje. Kicia Kocia czasem jest smutna, zła, szczęśliwa, wystraszona bądź zdenerwowana.
  5. Pokazuje kreatywne zabawy. Kicia Kocia z przyjaciółmi często, tworzy coś z niczego np. buduje traktor z kartonu, czy własnoręcznie wykonują zaproszenia na koncert.
  6. Pomaga przygotować dziecko do ważnych wydarzeń takich jak wizyta u lekarza czy pójście do żłobka/przedszkola.

Kicia Kocia – propozycje idealne na lato

Jeżeli nie znacie jeszcze Kici Koci, a chcecie się zaprzyjaźnić, poniżej przedstawiam propozycje idealne na lato.

1. KICIA KOCIA W POCIĄGU

IMG_20160524_090228227

Jeżeli planujecie wakacyjną podróż pociągiem, ta książeczka to konieczność. Dziecko nauczy się jak należy zachować się w pociągu, od kupienia biletu, po zajęcie miejsca w przedziale. U nas było odwrotnie, tyle razy przeczytaliśmy tą książeczkę, że córcia zamarzyła o wycieczce pociągiem, a marzenia są po to, żeby je spełniać. O czym niebawem.

2. KICIA KOCIA NA PLAŻY

P1120062Planujecie urlop nad morzem? Z tej książeczki dziecko dowie się jakie atrakcje czekają nad morskim brzegiem, oraz co koniecznie trzeba ze sobą zabrać.

3. KICIA KOCIA NA BASENIE

P1120065Książeczka o tym, jak przygotować się do wizyty na basenie, co spakować do plecaka i jak należy zachować się na kąpielisku.

4. KICIA KOCIA NA PLACU ZABAW

P1120066To nie tylko opowieść o huśtawkach i karuzeli, ale o nieśmiałości w stosunku do innych dzieci, która szczęśliwie została pokonana. Ponadto Kicia Kocia zaprzyjaźnia się z głuchoniemym Antosiem, i wspaniale się bawią.

5. KICIA KOCIA NA TRAKTORZEP1120067Wizyta na wsi może być fascynująca. Kicia Kocia dowiaduje się skąd się biorą jabłka. Wycieczka staje się inspiracją do stworzenia z przyjacielem własnego traktora z kartonów.

6. KICIA KOCIA I STRASZNA BURZA

P1120061

Lato to gwałtowne ulwy i burze. Dobrze, żeby dziecko wiedziało jak należy się zachować kiedy zaskoczy burza.

7. KICIA KOCIA W KOSMOSIE

P1120063

Wakacje to czas, który sprzyja spoglądaniu w gwiazdy. Z tej książeczki dziecko dowie się nieco więcej o księżycu, gwiazdach i kosmosie.

8. KICIA KOCIA W AFRYCE

P1120068

Idealne przed wizytą w ZOO, bądź w Afryce ;) Wspomnienia Kici Koci z sawanny, w formie dziennika, z miejscem na rysunki i kolorowanki dziecka. Świetna zabawa.

Kicia Kocia każdego dnia

9. KICIA KOCIA GOTUJE

P1120081

Wspaniały dzień spędzony z babcią i kilka zasad bezpieczeństwa w kuchni.

10. KICIA KOCIA SPRZĄTA

P1120073

Dlaczego warto sprzątać? I jak zrobić ze sprzątania zabawę.

11. KICIA KOCIA NIE MOŻE ZASNĄĆ

P1120084

Strach przed ciemnością, i szukanie potworów pod łóżkiem czyli coś co przechodzi każde dziecko. O tym jak pokonać strach i spokojnie zasnąć.

12. KICIA KOCIA MÓWI DZIEŃ DOBRY

P1120074W prosty magiczny sposób można poprawić humor sąsiadowi, czyli krótka historia o tym jaką dużą moc mają słowa.

13. KICIA KOCIA MÓWI NIE

P1120075Jest to jedyna książeczka z całej serii, której nie czytamy ze względu na zbyt skomplikowaną treść. Kicia Kocia jest niegrzeczna, zrzuca produkty ze sklepowych półek, kłóci się z mamą, po czym ucieka i się gubi. Odnajdują ją pan ochroniarz, Kicia Kocia nie chce iść z nieznajomym, więc przez głośnik woła mamę Kici. Mama przychodzi i Kicia Kocia mocno się do niej przytula. Z bajki płynie morał, ale dla naszej 20 miesięcznej córki jest zbyt abstrakcyjny.

14. KICIA KOCIA JEST CHORA

P1120072Pani lekarka może być sympatyczna, a chorobę można szybko pokonać pod warunkiem, że grzecznie będzie przyjmować się lekarstwa.

15. KICIA KOCIA W PRZEDSZKOLU

P1120080

Z książeczki płynie prosty przekaz: Przedszkole jest super!!

Kicia Kocia i wyjątkowe przygody

16. KICIA KOCIA POZNAJE STRAŻAKA

P1120078

Czym zajmuje się strażak w teorii i praktyce.

17. KICIA KOCIA ZOSTAJE POLICJANTKĄ

P1120079

Kicia Kocia spotyka pomocnego policjanta, a spotkanie zainspiruje ją do kreatywnej zabawy z przyjaciółmi.

18. KICIA KOCIA ZAKŁADA ZESPÓŁ MUZYCZNY

P1120076

Kicia Kocia spotyka orkiestrę strażacką w parku i wraz z przyjaciółmi uczy się grać na różnych instrumentach.

Podsumowanie

Do Kici Koci pałamy miłością prawdziwą i szczerą. Od kiedy pojawiła się w Naszym domu czytamy codziennie po kilka książeczek. Spełniają one wszystkie Nasze wymagania co do biblioteczki dziecka. Są mądre, wartościowe, i przede wszystkim córcia je uwielbia i bardzo dużo się z nich nauczyła, czego chcieć więcej? :)

NOWOŚCI (Aktualizacja)

p1180008

Nowe książeczki z serii zagościły w Naszej biblioteczce już jakiś czas temu, i tak jak cała reszta zostały bardzo dobrze przyjęte przez Naszego Małego czytelnika.

Coś dla Maluszków

p1180011

19. KICIA KOCIA I NUNUŚ NA NOCNIKU, oraz 20. KICIA KOCIA I NUNUŚ „CO ROBISZ?” to propozycje dla młodszych dzieci. Przeznaczone dla dzieci w wieku 1-3 lat, Naszą dwulatkę już trochę nudzą, przeczyta je co najwyżej raz i nigdy nie prosi o więcej. (A książki, które lubi czytamy po kilka(naście) razy, za jedym razem). Będą dla Braciszka.

p1180014

21. KICIA KOCIA MA BRACISZKA NUNUSIA
p1180017
Kiedy dowiedziałam się o ciąży, jedną z pierwszych myśli było „Szkoda, że Kicia Kocia nie ma rodzeństwa”. I kilka chwil później miala miejsce premiera tej książeczki :) Co ogromnie ucieszyło rodziców, największej fanki Kici Koci. Jak zawsze Kicia nas nie rozczarowała. Książeczka jest mądra i doskonale przygotowuje starszaka na pojawienie się w domu rodzeństwa.

15063979_10206185714675607_553138106_o

22. KICIA KOCIA NA PIKNIKU

p1180016

O ciekawym sposobie spędzania wolnego czasu.

23. KICIA KOCIA W LESIE

p1180018

Idealna książeczka na „fazę zwierzątek”. Książeczka po której można a nawet trzeba porysować. Córcia uwielbia wszystkie książki, z zadaniami, super pomysł na zimne jesienne popołudnie w domu.

p1180019

Paragraf na dziś

Polacy nie gęsi i swój język mają!!!

Ustawa o języku polskim

Język polski stanowi podstawowy element narodowej tożsamości i jest dobrem narodowej kultury.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *