Jak najlepiej przygotować dziecko na PRZEDSZKOLE?!

Dziecko
Processed with VSCO with c1 preset

Od września moja mała córeczka, wkroczy w „dorosłe” dzieciństwo. Moja trzylatka rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. A ja jej mama, ocierając ukradkiem łzy wzruszenia, smutku i tęsknoty, muszę ją do tego przygotować najlepiej jak to możliwe. Chcę, oswoić ją z nową sytuacją, chcę żeby dobrze wiedziała co ją czeka, A nic nie zrobi tego lepiej niż, ulubiony książkowy bohater. We wpisie znajdziecie 6 książek, z naszej biblioteczki, które warto przeczytać z debiutującym przedszkolakiem.

1. KICIA KOCIA IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Processed with VSCO with c1 preset

Kicia kocia, jest z nami od dwóch lat, uwielbiamy całą serię. Wpis o wszystkich książeczkach przeczytasz TUTAJ.  Kicia Kocia w przedszkolu to bardzo fajna i mądra historia. Podoba mi się w niej to, że w łopatologiczny sposób opowiada o dniu typowego przedszkolaka. Zaczyna się od tego co Kotka robi przed wyjściem z domu (poranna toaleta, śniadanie), pokazuje drogę do przedszkola, pożegnanie z mamą w szatni. Dzień Kici Koci ukazuje wszystko co czeka na nasze dziecko (zajęcia z Panią, spacer, jedzenie, drzemka poobiednia, czy zabawa w grupach z dziećmi). Cała historia jest bardzo pozytywna. Nie ma w niej łez czy strachu. Przekaz jaki płynie z niej jest taki, że przedszkole to świetna zabawa.

2. ZUZIA IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Processed with VSCO with c1 preset

Na Zuzie, zawsze można liczyć. Historia jak zawsze spełnia oczekiwania mamy i małego czytelnika. Zuzia dokładnie jak moja córka kończy trzy lata i idzie do przedszkola. Troszkę się boi, ale okazuje się, że w przedszkolu jest bardzo fajnie. Książka jest nieco podobna do Kici Koci. Pokazuje jak wygląda dzień (chociaż kilka rzeczy jest inaczej niż w typowym polskim przedszkolu) Książka trafia w emocje dziecka, mówi o jego lękach, problemach i oswajaniu strachu.
3. MARYSIA I WESOŁY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Processed with VSCO with c1 preset

Osobiście nie do końca przepadam za serią „Marysia”, nie jestem fanką grafiki. Jednak, jako, że córka ma właśnie tak na imię, w naszej biblioteczce nie może jej zabraknąć. Treścią książka jest zbliżona do dwóch pierwszych pozycji. Dzień przedszkolaka opisany jest krok po kroku. Zaczyna się słowami „Misia Marysia uwielbia swoje przedszkole” – mam nadzieje, że niebawem będę mogła wypowiedzieć takie samo zdanie ;)

4. BASIA I PRZEDSZKOLE

Processed with VSCO with c1 preset

Basia opowiada o przedszkolu w trochę inny sposób. Jest to historia o nawiązywaniu przyjaźni, i stosunkach między dziećmi. Basia główna bohaterka, szuka prawdziwej przyjaciółki, i znajduje ją. Basia potrafi stanąć w obronie swojej przyjaciółki. Historia będzie ciekawa również dla starszych dzieci.

5. TUPCIO CHRUPCIO PRZEDSZKOLAK NA MEDAL

Processed with VSCO with c1 preset

Książka omawia temat z zupełnie innej perspektywy. Tupcio zamiast iść do przedszkola woli zostać z mamą w domu. I zostaje, jednak mama wcale nie ma czasu na całodzienne zabawy z synkiem. Mama jak to mama ma dużo obowiązków, Tupcio, kilka razy słyszy „Nie mogę, nie mam czasu, muszę ugotować obiad”. Kiedy podczas zakupów z mamą, ukradkiem zerka do przedszkola, okazuje się, że siedząc w domu przegapił mnóstwo świetnej zabawy.

6. JA NIE CHCĘ DO PRZEDSZKOLA

Processed with VSCO with c1 preset

Powiem szczerze, że miałam obawy związane z tym tytułem. Do tej pory unikałam książek, które w tytule miały negatywny przekaz. „Ja nie chce do przedszkola” rozwiało moje wątpliwości, i utwierdziło w przekonaniu, że 3 latek też ma poczucie humoru. Książka jest zabawna, myślę, że doskonale trafia w emocje dziecka, córcia ją uwielbia.

Processed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with c1 preset

Każdą z tych książek mogę z czystym sumieniem polecić, a o efektach już niebawem.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *