Co powinnaś otrzymać na dzień matki? TEST!

Dziecko, Lifestyle
gift-687263_1280

Mówią, że najsłodszy prezent 26 maja to laurka. Ja w tym roku jeszcze jej nie dostanę. Myślę, jednak, że lepsze od laurki może być coś zupełnie innego. Sprawdź koniecznie co Ty powinnaś dostać na Dzień Mamy?

I. Twój największy koszmar to:

 1. Wymyślanie menu obiadowego na cały tydzień
 2. Bałagan, syf, armageddom, nieporządek, jak zwał tak zwał
 3. Bunt dwulatka/trzylatka/nastolatka
 4. Nie mam się w co ubrać
 5. Brak snu

II. Na co najbardziej szkoda Ci czasu:

 1. Na mycie naczyń
 2. Prasowanie, odkurzanie i mycie okien
 3. Zmienianie brudnych pieluszek
 4. Grzebanie w szafie i szukanie stroju wyjściowego, kiedy i tak wiesz, że nic sensownego nie znajdziesz
 5. Wstawanie w nocy, i zaczynanie dnia o 5

III. Gdzie chciałabyś zamieszkać?

 1. W ulubionej restauracji, blisko lodówki
 2. U Perfekcyjnej Pani Domu
 3. W bawialni
 4. W szafie, blogerki modowej, nie własnej oczywiście
 5. W łóżku, bez podtekstów

IV. Jakie zdanie z ust partnera cieszy Cie najbardziej?

 1. Obiad biorę na siebie
 2. Ja odkurzę
 3. Wypij kawę przejmuje dzieci
 4. Kup sobie coś nowego
 5. Idziemy spać

V. Za czym tęsknisz z czasów przed dzieckiem?

 1. Za jedzeniem na mieście, i zamawianiem na wynos dwa razy w tygodniu pizzy – nie pełnowartościowego posiłku
 2. Za tym, że wystarczyło ogarnąć dom w sobotę i cały tydzień było czysto
 3. Za chwilą samotności w toalecie, za 5 minutami ciszy w ciągu dnia na zebranie myśli
 4. Za swoją szafą pełną najmodniejszych ubrań, w rozmiarze „przed brzuszkiem”
 5. Za spaniem

VI. Wczasy all inclusive, pod palemką cieszą Cię dlatego, że:

 1. Nie trzeba gotować
 2. Hausekeeping zrobi całą „czarną” robotę
 3. Będą animatorzy dla dzieci
 4. Możesz chodzić cały dzień w stroju kąpielowym, odpada problem z ubieraniem
 5. Gdy dzieci bawią się wesoło z animatorem możesz uciąć sobie drzemkę

WYNIKI

Większość odpowiedzi 1 – powinnaś otrzymać kucharkę

Taką co odciąży Cię od gotowania, ale też znajdzie odpowiedź na pytanie zadawane każdego dnia, na które przeważnie odpowiedzi nie znasz czyli „Co dziś na obiad”. Ponadto przygotuje śniadanie, zdrowe i kolorowe, żeby zdjęcie na insta było pierwsza klasa. Upiecze świeże domowe ciasto i ciasteczka owsiane dla dzieci, a kolację w wersji fit sałatki dla Ciebie i kawał mięsa dla Niego. Co oczywiste będzie dbała o porządek w kuchni, czysta lodówka, kuchenka, zlew wolny od sterty brudnych naczyń.

Większość odpowiedzi 2 – powinnaś otrzymać gosposię

Gosposia zadba o każdy kąt Waszego królestwa. Okna umyje i ściągnie pajęczyny z ścian. Uwolni meble od kurzu, a telewizor od śladów małych dłoni. Dzięki niej wchodząc do domu poczujesz zapach świeżych bzów, bądź konwalii stojących na stole w salonie, a nie …brudnych pampersów. Zadba o wszystko na co nie starcza Ci czasu, nastawi pranie, wyzeruje sterty ubrań z etykietą – do prasowania, kwiatki podleje, pozamiata, odkurzy. Będzie lepiej niż u Perfekcyjnej.

Większość odpowiedzi 3 – powinnaś otrzymać nianię

Chociaż na dwie godziny dziennie. Dzieci jakie są każdy widzi, a już na pewno każdy rodzic. Pomyśl jak cudownie byłoby pić poranną kawę, wiedząc, że dzieciaki spędzają wspaniały czas na zabawie z ukochaną nianią. Poranna toaleta w samotności, prysznic bez gumowej kaczki wrzuconej do wanny przez dziecko (Które nie rozumie sensu kąpieli bez zabawek). Możesz usiąść, w ciszy zebrać myśli i nabrać siły do działania na resztę dnia.

Większość odpowiedzi 4 – idealne dla Ciebie to złota karta kredytowa i kilka dni na zakupy

Przed ciążą Twój styl był niczym z wybiegów mody. Jednak dodatkowe kilogramy po ciąży wcale Cię szybko nie opuszczały, a coraz więcej Twoich ubrań z kategorii – wyjściowe otrzymywało nowy design pod postacią plamy z kaszki i bananka? Pozorny brak czasu na odświeżenie garderoby i dwie największe zmory młodych matek czyli: 1. Poczekam jak wrócę do figury sprzed ciąży. 2. Idę po spodnie dla siebie, a wracam z kilkoma bluzeczkami, bodziakami, kurteczką i skarpetkami dla dziecka. Doprowadziły Twoją szafę nad przepaść. I poważnie, bez nutki przesadyzmu zaglądając w jej czeluści stwierdzasz, że NIE masz się w co ubrać. Czas z tym skończyć, karta kredytowa bez limitu i kilka dni na zakupy w ulubionych sklepach powinny załatwić sprawę. Tak obyś znów mogła powiedzieć: „Nie mam się w co ubrać” myśląc, który zestaw z trzech stworzonych w głowie masz ubrać.

Większość odpowiedzi 5, lub jeżeli zasnęłaś w trakcie rozwiązywania testu – Weekend w łóżku

Bez podtekstów, z resztą pomyśleć o nich może ktoś kto nie ma małych dzieci, nie wstaje kilka razy w nocy, i nie zaczyna dnia z kurami, o 5 nad ranem. Potrzebujesz położyć się do łóżka w piątek wieczorem i spać do oporu (pamiętasz to?) Sobota, która zaczyna się tak późno, że masz dylemat czy jeść śniadanie czy już obiad. Popołudniowa drzemka, i wieczór w łóżku spędzony na oglądaniu filmów. I niedziela kolejny dzień bez budzika, tym razem budzisz się tak późno, że masz dylemat jeść obiad czy kolację. To dlatego, że jutro poniedziałek i dziecko bez litości wyrwie Cię spod ciepłej kołderki o 5.

 

Drogie mamusie, pozostaje podzielić się wynikiem testu z partnerem, i w przypadku wyniku 1-3 przygotować wzór umowy o pracę (służę pomocą), 4 – zrobić porządek w szafie coby się nowe zmieściło, a 5 – wywietrzyć sypialnię i przygotować ulubioną pościel.

Paragraf na dziś –

Bo najważniejszy każdego dnia jest wzajemny szacunek oraz wspieranie się przy tych brudnych garach, nieumytej podłodze, oczach podpuchniętych z braku snu i w starym rozciągniętym dresie.

Art. 87 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego

Rodzice i dzieci są obowiązani do wzajemnego szacunku i wspierania się.

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 1. A jeżeli mi wyszły wszystkie odpowiedzi? Potrzebuję gosposi, kucharki, niani, zakupów i snu? Mój mąż się nie wypłaci 😉 Ale powiem Ci ze wystarczył by mi tylko taki weekend raz na kwartał (Już nie wymagam raz na miesiac) i już baterie naładowane 😊

  1. Oj tak, zdecydowanie brakuje opcji 6. wszystkie powyższe odpowiedzi :D Prawda jest taka, że pewnie u większości wygrałby numer 6, tylko wtedy przydałaby się i 6 w lotto :P :P :P

 2. Ja potrzebuję zdecydowanie kucharki, bo nie znoszę spędzać czasu przy garach, a jadanie w restauracjach dość poważnie obciąża nasze portfele. Tylko wiesz, trochę boję się jakąś zatrudniać – bo podobno do serca mężczyzny najprościej trafić właśnie przez żołądek i mogłoby się to jakąś małżeńską zdradą zakończyć ;)

  1. Haha, no tak! :) Chyba, że w tajemnicy. Ona gotuje kiedy mąż jest w pracy, Ty podajesz i wszystkie pochwały spadną na Ciebie :D

 3. Powinnam dostać sprzątaczkę…chociaż nie, nie inny mózg, który pozwoli mi z jednej strony odpuścić i sobie i tej nowo-ofiarowanej sprzątaczce. Z tym mózgiem, który mam teraz chodziłabym i po niej zapewne poprawiała…więc mój prezent jest zupełnie niestandardowy – czyli nowy mózg:) A post świetny! Uwielbiam Twoje pomysły na artykuły!

  1. Powiem Ci, że kiedyś tez miałam obsesje na punkcie porządku, ale skutecznie wyleczył mnie z niej mąż, i teraz czasem przeginam w drugą stronę ;) Dziękuję, bardzo mi miło :*