7 powodów dla, których dzień matki masz codziennie

Dziecko, Lifestyle
pregnant-775036_1920

Dzień Matki? Tak, masz go codziennie.

Dzień Matki to piękne święto. I pewnie dlatego, znajduje się w kalendarzu w najpiękniejszym miesiącu roku. Oczywiście to dzień wyjątkowy i każdej mamie należy się w tym dniu jakaś przyjemność. Miły gest, laurka, własnoręcznie wykonana biżuteria, wierszyk, piosenka, buziak, przytulas, cokolwiek.

Jednak jestem pewna, że od kiedy zostałaś mamą każdego dnia możesz świętować. Świętować, że „coś” wyszło Ci tak wspaniale. Świętować, z powodu pozytywnych uczuć, które nawet po najbardziej ciężkim dniu, płoną w Tobie, żywym ogniem. Świętować, że znowu ten mały człowieczek dał Ci tak wiele.

Dlaczego każdego dnia masz dzień matki?

  1. Czujesz bezgraniczną miłość taką dla której możesz góry przenosić, zmieniać bieg rzeki. To dzięki tej miłości masz niesamowity power do działania. Nie od święta, a każdego dnia. Ta miłość, daje Ci kopa do działania, wtedy kiedy najchętniej rzuciłabyś wszystkim w kąt. Ta miłość uskrzydla 365 dni w roku.
  2. Przepełnia Cię duma, jakiej wcześniej nie znałaś. Każdego dnia. Cały rok. Dziecko zawsze czymś Cie zaskoczy. Zrobi coś po raz pierwszy, powie coś nowego. I patrzysz wtedy na swoje skarby, i nie wierzysz. „To moje maleństwo takie mądre, taki dobry obserwator z niego”.
  3. Soczysty całusek, brudną, wyślinioną buźką, zrozumie tylko mama. Tak kiedyś, przed dzieckiem też rozpatrywałam to w kategorii obleśne. Teraz to najlepszy „prezent” pod słońcem. O poranku, po drzemce, czy na dobranoc. Zawsze rozczula, i roztapia serce matki. Na szczęście nie jest limitowany, i dostajesz go codziennie :)
  4. Radość z małych rzeczy, piski radości z powodu padającego deszczu, jazdy autobusem, oglądania ślimaka. Głośne śmiechy podczas zabawy patykiem. My nawet nie dostrzegamy tych drobiazgów, które radują nasze dzieci do granic możliwości. Od dziecka każdego dnia dostajemy tyle uśmiechu, i szczęścia, że nasze życie nigdy nie było tak radosne.
  5. Upadłaś – powstań. Tej maksymy uczyć się możesz nie z reklamy, a od własnego dziecka. Duch walki, i nie przejmowanie się porażkami, tego czasem brakuje w dorosłym życiu. Patrz na swojego mistrza podnoszenia się z upadków, i wszelkich wypadków i uczysz się każdego dnia.
  6. Pokonujesz swoje lęki. Na pewno jest coś czego kiedyś nie potrafiłaś zrobić, bałaś się, a od kiedy jesteś mamą nie ma dla Ciebie problemu. U mnie to lęk do wszelkiego rodzaju robactwa. Przed ciążą piszczałam i uciekałam, wzywałam z odsieczą męża. Ale kiedy podczas spacerku po moim noworodku chodził wielki pająk zabrałam go gołą ręką, byle szybciej.
  7. Jesteś potrzebna. Zastanów się ile razy dziennie Twoje dziecko woła „mamooo, mamusiu, mamo!” czy ktoś kiedykolwiek potrzebował Cie tak bardzo, i zawsze na cito? Prawdopodobnie nikt, nigdy. Dla dziecka jesteś całym światem. To poczucie, uskrzydla. Każdego dnia.

 

Czego życzę sobie i wszystkim mamusią?

Dostrzegania pięknych chwil każdego dnia. Tak, żeby szklanka była zawsze do połowy pełna, a nie pusta. A po każdej burzy z piorunami wyszło słońce. Cierpliwości, bo to jest jedna z ważniejszych, lecz trudniejszych cech, niezbędnych w wychowywaniu młodego człowieka. Sobie życzę jeszcze gosposi, bo to wyszło mi w teście. A Tobie? Test z przymrużeniem oka znajdziesz tutaj. 

 

Paragraf na dziś

Przynajmniej teoretycznie…

Art. 71 Konstytucji RP 

2. Matka przed i po urodzeniu dziecka ma prawo do szczególnej pomocy władz publicznych, której zakres określa ustawa.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *